Hakkımızda

 

Kuaför H.İbrahim Aydın yönetimindeki Kuaför A-Plus, saç tasarımı ve güzelliğin diğer spesifik alanlarında VIP hizmet sunan seçkin bir kuaför salonudur.

Kuaför APlus Etiler, Kuaför "Rüya Takımı" için buraya tıklayınız!


Kuaför seçimi doktor seçimi kadar önemlidir.
Kuaför, sadece saçımızı kesip, kuaför uygulaması yapan kişi değildir. Kuaför saçlarımızdaki değişikleri takip edip bizi yönlendiren, saçımızın kuaför ihtiyaçlarını tespit ederek, çeşitli kuaför bakımları ile saç sağlığımızı korunmasına yardımcı olan şahıslardır.

Kuaför ziyareti kişiden kişiye değişir. Kuaför ve Kuaför seçimi, saçlar bir insanın fiziksel görünümü için en önemli aksesuar olduğundan, yılda bir bile gitsek, önemlidir.

Kuaför, Hijyen kurallarına uymaya ve sağlığa uygun kuaför malzemesi kullanmaya özen göstermelidir!

Kuaför her müşteriye özel havlu ve ekipman sunabilmelidir. Saç, fırça, makas ve manikür pedikür malzemelerinin hijyenik bakımı, x-ray sterilizasyonu önemlidir.


Kuaför seçiminde becerisi ve ustalık deneyimi kadar, kullanılan ürünlerin profesyonel kuaför ürünleri olması da çok önemlidir. Kuaför A Plus Kuaför Salonlarında, Loreal ve Ti-Gi dışında, herhangi bir amatör marka ve kuaför malzemesi, kullanılmamaktadır.

Kuaför, siz ne isterseniz saçınıza onu uygulayan bir hizmetli değildir.

Kuaför, istediğiniz uygulamanın, sağlığınıza, ruh halinize, kişilik özelliklerinize, alışkanlıklarınıza, cilt yapınıza, saç kalitenize, yüz şeklinize uygun olup olmadığını değerlendirip, talebinizi uygun bulmadığı noktalarda geri çevirmek üzere eğitim almış bir uzmandır.  Siz de dışarıda, bir partide ya da otobüste, vapurda gerçekten berbat edilmiş saçlarla rastlamışsınızdır.

Yüze hiç gitmemiş bir saç modeli, kişiyi basitleştiren bir saç rengi, yanmış bir saç ve benzer görünümlerle sonuçlanmış her işlem, "Kuaför Hatası" olarak kabul edilir. Oysa muhtemelen kuaför orada müşterinin istediğini yapmıştır!

Bu nedenle Kuaför, müşteri ne kadar ısrarcı olsa da bu gibi durumlarda inisiyatifi müşteriye bırakmamalıdır! Müşteri de tüm inisiyatifi kendisine bırakan bir kuaförü seçmemelidir! Yoksa o da Kuaför Hataları listesine eklenmekten kurtulamaz!

Kuaför kazaları ile ilgili gazetelerde her gün birçok haber okumak mümkün..

Kuaför
Her kuaför eğitim sırasında, kalitesiz ucuz malzemelerin toksik olabileceğini öğrenmiştir! Buna karşın bu tür malzeme kullanmayı seçen kuaför insana ve genel olarak müşterilerine önem vermiyor demektir!

Kuaför kazaları arasında en yaygını, saç yanmasıdır. Bunun yanında ciltte ve saç derisinde geri dönüşsüz bozulmalara neden olanlara da rastlamak da mümkündür! Kaza adı üzerinde, kazadır! Ancak kullanılan kalitesiz kuaför malzemelerinden kaynaklanan sorunlar kaza değil, kötü niyetliliktir!


Kuaför; genel olarak, saçın yapısı, saç ve saçlı deri hastalıkları hakkında; özel olarak da, portföyündeki her bir müşterisinin saçı ve cildi hakkında azami bilgi sahibi olmalıdır.

Kuaför, bilgisayar vasıtası ile müşteri verilerini sürekli güncellemeli, yapılan her işlemi kayıt etmelidir.

Saç, doğru Kuaför elinde, bütün bir fiziksel görünümü bir anda değiştirecek sihirli bir güce sahiptir.

Saçlarınızı, cildinizi sağlığınızı önemsiyorsanız şu Kuaför Seçme Tüyolarını dikkate alın:

* Doğru kuaförü sık sık kuaför değiştirerek bulma ihtimaliniz, bütün kurbağaları öperek sonunda  prensinizi bulma ihtimaliniz kadar düşüktür!

* Kuaför ilk kez gidiyor da olsanız, öncelikle saç yapınızı, daha içeri girdiğiniz anda anlayabilir. Siz de doğru gözlemle kuaförün uygun olup olmadığını anlayabilirsiniz.

* Kuaför, saçlarınıza herhangi bir işleme başlamadan önce onları inceler.

* Kuaför yüzünüze giden modelleri ve renkleri ayırt edebilir.

* Uygun Kuaför, sırf para kazanmak için her önüne gelene "gölge" ya da "röfle" yapmayı teklif etmez.

* Kuaför, saçınıza yaptığı her işlemi kaydeder. Bir sonraki gelişinizde kullandığı malzemenin numarasını size sormaz!


* Doğru Kuaför; salondan içeri girdiğinizde bırakın saçınızı, ruhunuzdaki en ufak değişikliği bile fark eder!

* Kuaför; gerektiğinde size "hayır" diyebilir! Kuaför sizin değil saçınızın hizmetindedir. Saçınız için uygun olmayan bir işlem için ısrarcı olduğunuzda bir müşteri olarak sizi kaybetmeyi göze alabilir!

* Kuaför, yaptığı işlem içine sinmiyorsa müşteriyi göndermez!

* Kuaför işlemi sonrası ayna ile size saçınıza yapılan işlemi gösterirken Kuaförünüze bakınız. Alelade bir iş yapıyor gibi mi görünüyor yoksa bir sanat eserini halka arz ediyor gibi heyecanlı, gururlu ve mutlu mu?

* Kuaför yaptığı işin arkasında durabilmeli, orada olmaktan mutlu görünmeli, yaptığı işten tatmin olmalı. Yoksa hatalar yapar!


Hedefleri büyük olduğu halde o kuaför salonuna tıkılmış bir "kurban" gibi hisseden kuaförden ne size, ne saçınıza, ne de kendine hayır gelir! Heyecanını ve amatör ruhunu yitirmiş kuaförlerden uzak durun!