Kozmetik Pudra Çeşitleri ve Kullanım Şekilleri


Pudra
makyajın vazgeçilmezidir. Teni matlaştırır, bütünlüğü sağlar ve fondöteni sabitler. Pudralar, Toz Pudra ve Kompakt Pudra olmak üzere iki formdadır. Toz pudralar, çok ince ve hafif bir yapıya sahiptir; fondöteni matlaştırır ve şeffaf bir görünüm sağlar. Kompakt pudralar ise, taşınma ve kullanım kolaylığından dolayı daha çok tercih edilir. Makyajı sabitlemek ve gün boyu rötuş yapmak için idealdirler; toz pudralara göre daha pudralı bir sonuç verirler.Uygulama:
1- Toz pudra kullanıyorsanız uygulama için pudra ponponu tercih edin ( Ponpon yoksa bir pamuk pedin arasını açıp biraz toz pudra koyarak geçici bir ponpon yapabilirsiniz ) Ama eğer fırça kullanacaksanız; fırçanızı pudraladıktan sonra yüzünüze sürmeden önce fazlasını almak için mutlaka üfleyin. Aksi halde unlanmış bir görünüme bürünürsünüz.

2- Pudrayı hafif vuruşlarla, tüm yüzünüze uygulayın. Daha sonra, büyük bir fırçayla fazlalıkları alın.

3- Kompakt pudra için fırça kullanmak en uygunudur. Pudrayı uygularken fırçayı yüzünüzde hızlı hareketlerle sağdan sola ve yukarıdan aşağıya dolaştırın. Böylece pudra yüzünüze eşit olarak dağılacaktır.

4- Pudranız Toz Pudra ise, içine bir miktar sedefi pudra ekleyerek daha aydınlık bir ten yaratabilirsiniz.